Holy Mass

By Monday Nov. 23 there public masses are cancelled

Monday – Friday:
8am and 7pm
Saturday:
7pm (Sunday Mass)
Sunday:
8:00am, 9:30am (EN), 11:00am, 1:00pm, 7:00pm

Parish Office

Only by phone or email
(416) 532-2822

Mondays closed

Open Tuesday to Friday
9:00am – 12:00pm  and
1pm – 5:00pm

Saturdays 9:00am-12:00pm

except holidays

Liturgy of the day

Zobacz czytanie na dziś

Let us show responsibility for our parish church and support the parish through an online donation. Enter the link below and select our parish from the list (St Casimir Parish Toronto). Payments are made by credit card.
God bless you for all donations!

Online offering

W piątek, 16 kwietnia rząd prowincji Ontario wprowadził nowe o wiele bardziej zaostrzone ograniczenia w związku a chorobą wirusa Covid-19. W konsekwencji Kardynał Collins musiał podporządkować się opublikowanym wytycznym rządu. Tak więc od poniedziałku 19 kwietnia, przez następnych 4 tygodni kościoły w Archidiecezji Toronto będą zamknięte a udział we Mszach św. oraz nabożeństwach odbywać się będzie tylko online, za pośrednictwem telewizji parafialnej.

Msza św. w naszym kościele bez udziału wiernych będzie odprawiana codziennie o godz. 8:00 AM oraz 7:00 PM. Uczestniczą w niej tylko lektorzy oraz ministranci.

W niedzielę Msze św. odprawiane będą według stałego harmonogramu z wyjątkiem, że wieczornej Mszy św. w niedzielę nie będzie. Intencja przeniesiona jest na godz. 8:00 AM w niedzielę.

W niedzielę Komunia św. będzie udzielana wiernym od godz. 2:00 do 5:00 PM, a spowiedź trwać będzie w sali parafialnej od 3:00 do 4:00 PM.

Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w kościele, która odbywać się będzie codziennie od 3:00 do 6:00 PM, z wyjątkiem niedzieli. Według tych samych zasad jak uprzednio. Musimy pamiętać, że tylko 10 osób może być w kościele.

Pogrzeby mogą odbywać się w kościele z udziałem tylko 10 osób, włączając w to księdza i organistkę. Chrzty mogą odbywać się również z udziałem tylko 10 osób.

W obecnym czasie nie mogą odbywać się żadne spotkania na terenie parafii. Jedynym wyjątkiem są spotkania grup Anonimowych Alkoholików oraz Anonimowych Narkomanów.

Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach do skarbonek lub przyniesione do biura parafialnego, na cele utrzymania naszej parafii. Przypominamy, szczególnie teraz, kiedy ponownie kościoły są zamknięte, że niedzielne ofiary składamy do skarbony znajdującej się w tyle kościoła, lub przy ambonie w niedzielę, kiedy przyjmujemy Komunię św. Możemy również składać ofiary wrzucając kopertki do skrzynki pocztowej w biurze, przynosząc je do biura lub wysyłając pocztą na adres parafii. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność i odpowiedzialność za utrzymanie parafii.

Events

Parafia św. Kazimierza
November 1, 2020


November 1, 2020

Parafia św. Kazimierza
November 15, 2020
7:00 pm

Our location