Holy Mass

By Monday Nov. 23 there public masses are cancelled

Monday – Friday:
8am and 7pm
Saturday:
7pm (Sunday Mass)
Sunday:
8:00am, 9:30am (EN), 11:00am, 1:00pm, 7:00pm

Parish Office

Only by phone or email
(416) 532-2822

Mondays closed

Open Tuesday to Friday
9:00am – 12:00pm  and
1pm – 5:00pm

Saturdays 9:00am-12:00pm

except holidays

Liturgy of the day

Zobacz czytanie na dziś

Let us show responsibility for our parish church and support the parish through an online donation. Enter the link below and select our parish from the list (St Casimir Parish Toronto). Payments are made by credit card.
God bless you for all donations!

Online offering

  • Rok Jubileuszowy Św. Józefa

    Rok Jubileuszowy Św. Józefa

Year of St Joseph

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150 rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. liście apostolskim „Patris corde”, opublikowany z tej okazji, papież Franciszek określił św. Józefa m.in. tytułami „ukochany ojciec; ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi”, nawiązując do dekretu bł. Piusa IX ogłaszającego św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Przy tej okazji papież Franciszek ujawnił swoje osobiste nabożeństwo ku czci Oblubieńca NMP, podkreślając, że od ponad czterdziestu lat, codziennie odmawia modlitwę do św. Józefa.

Publikacji listu apostolskiego „Patris corde” towarzyszy Dekret Penitencjarii Apostolskiej łączący „Rok św. Józefa” ogłoszony przez Papieża z darem specjalnych odpustów. Tak więc, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego w tradycji kościoła katolickiego. W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

W środę 20 stycznia rozpoczynamy nowennę do św. Józefa z okazji Roku św. Józefa. W każdą środę, przez następnych 9 tygodni będziemy modlić się za przyczyną św. Józefa i wypraszać za łaski potrzebne nam i Kościołowi świętemu.

Events

Parafia św. Kazimierza
November 1, 2020


November 1, 2020

Parafia św. Kazimierza
November 15, 2020
7:00 pm

Our location