o. Pawel Nyrek, OMI
o. Pawel Nyrek, OMI

Ojciec Paweł urodził się w 29 marca 1982 r. w Lęborku i wychował w Nowęcinie koło Łeby na północy Polski, bardzo blisko Morza Bałtyckiego. Po szkole podstawowej wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego, jako do szkoły średniej i tam uzyskal maturę. Po maturze poszedł do nowicjatu na Świętym Krzyżu (Góry Świętokrzyskie). Pierwsze śluby złożył 8 września 2002 r. i zaraz po tym rozpoczął Wyższe Seminarium Duchowne w Obrze.

Po ślubach wieczystych (5 lat później) chciał pojechać do Irlandii, by być z Polakami, którzy wyjechali za granicę do pracy. Następnie przyjął święcenia diakonatu (26 Maja 2007) oraz święcenia kapłańskie (31 Maja 2008). W międzyczasie przełożeni zadecydowali, że zamiast do Irlandii, ma możliwość pojechania do Kanady, na co się zgodził i przyleciał do Toronto 5 lipca 2008.

Przez pięć lat pracował w Mississauga, w parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbe, później rok w Dartmouth (blisko Halifaxu) ćwiczył język angielski, od września 2014 do sierpnia 2016 był wikarym w parafii Różańca Świętego w Edmonton. Od września 2016 jest wikarym w parafii Św. Kazimierza w Toronto.