Premiera w Kanadzie: Zobacz Anioła

Premiera w Kanadzie: Zobacz Anioła

„Zobacz Anioła” – to piękny film dokumentalny, który pobudza do refleksji nad rzeczywistością świata Aniołów Bożych. Ten wspaniały dokument zabiera nas po największych sanktuariach Świętego Michała Archanioła. Misję Świętego Michała przybliżą nam wspaniali goście: Abp. Henryk Hoser, Ks. Marcello Stanzione, Ks. Henri Gesmier, Ks. Dariusz Wilk oraz osoby które doświadczyły obecności Świętego Michała na Ziemi.

(więcej…)

Biały Orzeł / White Eagle Toronto Polish Song and Dance Ensemble

Witamy wzystkich!

W poniedziałek 21marca zaczynamy pierwsze próby dla Białego Orła. Nie możemy się doczekać nowego sezonu

Próby odbywają się w każdy poniedziałek. Od lat 4-7 jest of 6-6:45 Od lat 8 z wyż 7-8:15 Chłopcy – czarna koszulka- długie sportowe spodnie – baletki Dziewczynki – czarna koszulka- ciemna spódniczka do kolan – rajstopy – baletkiI podstawowa butelki wody. Do zobaczenia w poniedziałek

Welcome everyone!

On Monday March 21st we will begin the first rehearsals for Biały Orzeł! We cannot wait to start the season

Rehearsals will be every Monday. Ages 4 – 7 will be 6-6:45 pm Ages 8 and older 7-8:15 pm Uniform: Boys – black shirt – long sporty pants – ballet/ jazz shoesGirls- black t-shirt- dark skirt, knee length – tights- ballet/ jazz shoesWater bottle. See you Monday!


Here is the online registration form:https://docs.google.com/…/1ENe1fkPXFGl…/viewform…


KOMUNIKAT FUNDUSZU WIECZYSTEGO MILENIUM POLSKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Zarząd Funduszu Wieczystego Milenium Polski Chrześcijańskiej informuje, że dotacje przyznawane są dwukrotnie w ciągu roku.  Składanie podań odbywa się przez obowiązkowe wypełnienie formularzy znajdujących się na stronie internetowej www.millenniumfund.ca

W maju rozpatrywane są podania:

polonijnych instytucji naukowych, polonijnych instytucji kulturalno-oświatowych, organizacji społecznych i młodzieżowych oraz podania autorów wydanych książek traktujących o sprawach polskich lub polonijnych.

Termin składania podań upływa 15 kwietnia.  Wszystkie podania oraz kompletnie wypełnione formularze należy przesłać do biura Milenium pocztą zwykłą nie poźniej niż 15-go kwietnia.  Podania przesłane przez fax lub email nie będą przyjęte.

W październiku

przyznawane są stypendia studenckie, o które mogą ubiegać się studenci polskiego pochodzenia którzy ukończyli pierwszy rok studiów, studiujący na wyższych uczelniach kanadyjskich.  Podobnie jak w przypadku rozdziału dotacji w terminie wiosennym, tak i tu obowiązuje wypełnienie (kompletne) formularza.

Temin składania podań mija 15 września.  Wszystkie podania oraz kompletnie wypełnione formularze należy przesłać do biura Milenium pocztą zwykłą nie poźniej niż 15-go września.  Podania przesłane przez fax lub email nie będą przyjęte. 

W ramach naszego Funduszu istnieją cztery specjalne stypendia studenckie:

  1. Imienia dr. S. J. Biskupskiego, przeznaczone dla osoby polskiego pochodzenia mieszkającej w Kanadzie, która podjęła studia polonistyczne na uczelni w Polsce.  Podania oraz kompletnie wypełnione formularze należy przesłać do biura Milenium pocztą zwykłą nie poźniej ni 15-go września. 
  1. Imienia „POMNIK PAMIĘCI ś.p. braci Wojtka i Witka Stanisławskich, zamordowanych w niemieckim obozie koncentracyjnym w „Auschwitz” ufundowane przez panią Bronisławę Stanisławską dla podtrzymania pamięci o jej synach.  Stypendium przeznaczone jest głównie dla studentów historii Polski z Uniwersytetu Torontońskiego. Termin składania podań mija 15 września.  Wszystkie podania oraz kompletnie wypełnione formularze należy przesłać do biura Milenium pocztą zwykłą nie poźniej niż 15-go września. 
  1. Imienia płk. lotnictwa Bolesława Orlińskiego, przeznaczone dla osoby polskiego pochodzenia pobierającej naukę pilotażu.  Stypendium może być przyznane tylko osobie z odpowiednimi kwalifikacjami.  Podania oraz kompletnie wypełnione formularze należy przesłać do biura Milenium pocztą zwykłą nie poźniej niż 15-go kwietnia  Wszelkie informacje na temat stypendium Orlińskiego można znaleźć na stronie internetowej www.millenniumfund.ca
  1. Fundusz Milenium dysponuje także stypendium ufundowanym przez inżyniera Zbigniewa Czaplińskiego.  To stypendium przyznawane jest studentom, których przodkowie walczyli w szeregach Polskiej Armii Krajowej podczas Drugiej Wojny Światowej.  Podania oraz kompletnie wypełnione formularze należy przesłać do biura Milenium pocztą zwykłą nie poźniej niź 15-go września. 

Zarząd Funduszu Wieczystego Milenium

Canadian Polish Millennium Fund Fundusz Wieczysty Milenium 3055 Lakeshore Blvd. Toronto, Ont.  M8V 1K6 Tel/fax: 416 532 1921 Website: www.millenniumfund.ca   Email:    cpmf@millenniumfund.ca               

Życzenia dla naszych Kapłanów

„I dam wam pasterzy wedlug mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie”(Jer. 3,15).
Drodzy Kapłani, w dniu ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, dziękujemy Wam za waszą ofiarną posługę każdego dnia. W ostatnich dniach w szczególny sposób odczuwamy jak ważna jest Wasza posługa. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki Niepokalanej na każdy dzień


Msze św. odwołane

Biorąc pod uwagę wymagania rządu Ontario, podczas tej obecnej sytuacji medycznej, począwszy od wtorku, 17 marca 2020 r., kard. Collins zalecił, aby wszystkie msze publiczne były odwołane, zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy.

Od wtorku 24 marca, kościoły oraz biura parafialne będą zamknięte do odwołania.

Kapłani archidiecezji odprawią codziennie Mszę św. W intencji ludu.

Wierni będą mogli oglądać, za pośrednictwem transmisji na żywo, Mszę św., Która będzie odprawiana codziennie o godz. 7:30 w Bazylice Katedralnej św. Michała, po której nastąpi Anioł Pański i Różaniec. Kard. Collins osobiście będzie celebrował tę Mszę świętą tak długo, jak to możliwe. Ta Msza, Różaniec i Anioł Pański będą również dostępne na kanale YouTube Archidiecezji Toronto w Kanadzie dla tych, którzy nie mogą dołączyć o 7:30.

Pełny tekst listu kardynała Collins’a

Dodatkowe instrukcje kardynała z 24 marca

Jednocześnie chcemy poinformować parafian, że trwają prace nad umożliwieniem transmisji mszy św z naszego kościoła. Poinformujemy was jak tylko się one zakończą.

Msza św w internecie


Całodzienna Adoracja w Niedzielę

W najbliższą niedzielę (15 marca 2020) w Archidiecezji Toronto, z polecenia ordynariusza kard. Tomasa Collinsa, zostały odwołane wszystkie msze św z udziałem wiernych.

(Link do informacji na stronie archidiecezji dostępny tutaj.)

Nasz kościół pozostanie otwarty. Cały dzień będzie okazja do prywatnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich wiernych do wysłuchania transmisji mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub internetu oraz modlitwy w intencji szybkiego zakończenia epidemii. Pamiętajmy w naszych modlitwach także o pracownikach służby zdrowia i ich rodzinach.

Liturgia słowa na niedzielę

Kolor szat: fioletowy

Więcej modlitw i komentarz do niedzielnego Słowa

Msza św w internecie


70-lecie Polskiej Szkoły

Nagranie z obchodów 70-lecia Polskiej Szkoły im. św. Kazimierza w Toronto.


Biuro parafialne nieczynne

Biuro parafialne będzie zamknięte od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie.


ZAKUP NOWYCH ORGANÓW I REMONT CHÓRU

W niedzielę, 7 kwietnia, zbierana będzie druga składka przeznaczona na zakup nowych organów i remont chóru. Kopertki są wyłożone z tyłu kościoła. Osoby, które złoża ofiarę w kopercie lub w formie czeku (prosimy wypisać czek na parafię St. Casimir’s Church) otrzymają zaświadczenie do odpisu podatkowego. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie, wspólną troskę i złożone ofiary.


70-lecie Szkoły Polskiej im. Św. Kazimierza

Szkoła Polska im. Św. Kazimierza obchodzi w tym roku 70-lecie. Serdecznie zapraszamy absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych na uroczyste obchody, w sobotę, 8 czerwca o godz. 14:00. W programie Msza św., akademia, obiad z deserem oraz możliwość odwiedzenia klas. Zbieramy rownież zdjecia i pamiątki, aby stworzyć wystawę. Bilety $40. Kontakt: henryka.sredzinski@tsdsb.org 647-678-4659 lub Pani Magda 416-457-8199.