Życzenia dla naszych Kapłanów

„I dam wam pasterzy wedlug mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie”(Jer. 3,15).
Drodzy Kapłani, w dniu ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, dziękujemy Wam za waszą ofiarną posługę każdego dnia. W ostatnich dniach w szczególny sposób odczuwamy jak ważna jest Wasza posługa. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i opieki Niepokalanej na każdy dzień


Msze św. odwołane

Biorąc pod uwagę wymagania rządu Ontario, podczas tej obecnej sytuacji medycznej, począwszy od wtorku, 17 marca 2020 r., kard. Collins zalecił, aby wszystkie msze publiczne były odwołane, zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy.

Od wtorku 24 marca, kościoły oraz biura parafialne będą zamknięte do odwołania.

Kapłani archidiecezji odprawią codziennie Mszę św. W intencji ludu.

Wierni będą mogli oglądać, za pośrednictwem transmisji na żywo, Mszę św., Która będzie odprawiana codziennie o godz. 7:30 w Bazylice Katedralnej św. Michała, po której nastąpi Anioł Pański i Różaniec. Kard. Collins osobiście będzie celebrował tę Mszę świętą tak długo, jak to możliwe. Ta Msza, Różaniec i Anioł Pański będą również dostępne na kanale YouTube Archidiecezji Toronto w Kanadzie dla tych, którzy nie mogą dołączyć o 7:30.

Pełny tekst listu kardynała Collins’a

Dodatkowe instrukcje kardynała z 24 marca

Jednocześnie chcemy poinformować parafian, że trwają prace nad umożliwieniem transmisji mszy św z naszego kościoła. Poinformujemy was jak tylko się one zakończą.

Msza św w internecie


Całodzienna Adoracja w Niedzielę

W najbliższą niedzielę (15 marca 2020) w Archidiecezji Toronto, z polecenia ordynariusza kard. Tomasa Collinsa, zostały odwołane wszystkie msze św z udziałem wiernych.

(Link do informacji na stronie archidiecezji dostępny tutaj.)

Nasz kościół pozostanie otwarty. Cały dzień będzie okazja do prywatnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich wiernych do wysłuchania transmisji mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub internetu oraz modlitwy w intencji szybkiego zakończenia epidemii. Pamiętajmy w naszych modlitwach także o pracownikach służby zdrowia i ich rodzinach.

Liturgia słowa na niedzielę

Kolor szat: fioletowy

Więcej modlitw i komentarz do niedzielnego Słowa

Msza św w internecie


70-lecie Polskiej Szkoły

Nagranie z obchodów 70-lecia Polskiej Szkoły im. św. Kazimierza w Toronto.


Biuro parafialne nieczynne

Biuro parafialne będzie zamknięte od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie.


ZAKUP NOWYCH ORGANÓW I REMONT CHÓRU

W niedzielę, 7 kwietnia, zbierana będzie druga składka przeznaczona na zakup nowych organów i remont chóru. Kopertki są wyłożone z tyłu kościoła. Osoby, które złoża ofiarę w kopercie lub w formie czeku (prosimy wypisać czek na parafię St. Casimir’s Church) otrzymają zaświadczenie do odpisu podatkowego. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie, wspólną troskę i złożone ofiary.


70-lecie Szkoły Polskiej im. Św. Kazimierza

Szkoła Polska im. Św. Kazimierza obchodzi w tym roku 70-lecie. Serdecznie zapraszamy absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych na uroczyste obchody, w sobotę, 8 czerwca o godz. 14:00. W programie Msza św., akademia, obiad z deserem oraz możliwość odwiedzenia klas. Zbieramy rownież zdjecia i pamiątki, aby stworzyć wystawę. Bilety $40. Kontakt: henryka.sredzinski@tsdsb.org 647-678-4659 lub Pani Magda 416-457-8199.


Nowa strona

W ramach obchodów 70-lecia naszej parafii, opublikowaliśmy właśnie nową stronę parafialną.