Midland 2022

Polonijna Pielgrzymka do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Kanadyjskich w Midland.
14 sierpnia 2022 roku w sanktuarium w Midland, po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią, zgromadziła się Polonia Kanadyjska z Prowincji Ontario na swojej pielgrzymce. Przybyło ponad 6,500 pielgrzymów. Uroczystościom ku czci Wniebowzięcia NMP, tym razem, przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Dziuba z Łowicza. Do Midland przybył na zaproszenie o. Janusza Błażejaka, Przewodniczącego Konferencji Polskich Księży na Wschodnią Kanadę.
Pielgrzymi do Midland przybywali już w sobotę. Byli to przede wszystkim uczestnicy 40 Pieszej Pielgrzymki, którzy do sanktuarium szli już od poniedziałku. Po trudach pielgrzymiego szlaku potrzebowali odpoczynku, aby jak najlepiej przeżyć niedzielne uroczystości. Było w nich widać radość i zadowolenie z tego, że podjęli to wyzwanie, aby pieszo dotrzeć do tego cudownego miejsca, niosąc w sercach intencje swoje, swoich bliskich i tych wszystkich, którzy prosili ich o modlitwę. Zdecydowana większość pielgrzymów dotarła na miejsce w niedzielę rano.
Jak zwykle większość pielgrzymów przybyła indywidualnie, w gronie rodziny, przyjaciół lub znajomych. O godz. 10.45 został wspólnie odmówiony różaniec, a o 11.30 rozpoczęła się uroczysta suma pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Dziuby. W koncelebrze wzięli udział między innymi: o. Janusz Błażejak OMI, o. Wojciech Stangel OMI, o. Paweł Pilarczyk OMI, o. Jacek Cydzik oraz inni księża.
W czasie kazania Ks. Bp Andrzej Dziuba zwrócił uwagę na to, że łaska, której dostąpiła Matka Boża, zaowocowała w jej życiu miłością wobec bliźniego będącego w potrzebie.
Biskup Andrzej pokazał radosne podejście do wypełniania swego chrześcijańskiego powołania. Jego homilia została nagrodzona brawami.

Po Mszy świętej przez dwie godziny udzielał osobistego błogosławieństwa wiernym, którzy podchodzili do niego, rozmawiali i odchodzili z pasterskim błogosławieństwem.