Marsz dla Życia Ottawa 2023

Marsz dla Życia Ottawa 2023

W czwartek, 11 maja ulicami centrum Ottawy przeszedł 26 doroczny Marsz dla Życia organizowany przez Campaign Life Coalition. Stand Firm – czyli Trzymaj się mocno było hasłem tegorocznego marszu. Stajemy mocno w obronie nienarodzonych, matek w ciążach kryzysowych, osób zagrożonych niepełnosprawnością oraz osób starszych przebywających w szpitalach i domach opieki. Maszerujemy w solidarności z bezbronnymi i zmarginalizowanymi. – czytamy na stronach Marszu. Grupa młodzieży z parafii oblackich w GTA wzięła udział w tegorocznym Marszu dla Życia w Ottawie.

 

 

 

Spotkanie duchowieństwa z Janem Dziedziczakiem

Spotkanie duchowieństwa z Janem Dziedziczakiem

W poniedziałek, 8 maja, odbyło się spotkanie przedstawicieli polskiego duchowieństwa z sekretarzem stanu, pełnomocnikiem rządu ds. Polonii i Polaków za granicą panem Janem Dziedziczak. Na spotkaniu obecna była pani konsul Magdalena Pszczółkowska oraz jej Małżonek. Po spotkaniu zapaliliśmy znicze przed pomnikiem Jana Pawła II.

 

 

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

W Wielki Piątek nasza młodzież przygotowała nabożeństwo pasyjne drogi krzyżowej, połączone z odegraniem scen kolejnych stacji. W kościele zgromadziła się bardzo duża
grupa wiernych, która chciała spędzić wieczór na rozważaniach o męce i śmierci Pana Jezusa. Ważną rolę odegrała nasza młodzież, która nie tylko że przygotowała całość ale również w przepiękny sposób odegrała Drogę Krzyżową. Dziękujemy o. Zbyszkowi za przygotowanie całości. Niesamowicie ważną rolę odegrali muzycy, którzy na instrumentach grali na żywo między stacjami, w dodatku muzykę napisaną przez siebie.
Continue reading “Droga Krzyżowa”

18 rocznica śmierci Jana Pawła II

18 rocznica śmierci Jana Pawła II
W niedzielę, w 18 rocznicę śmierci Jana Pawła II, Polonia w Toronto zebrała się wokół pomnika świętego Jana Pawła II , tuż obok Credit Union. Została odmówiona modlitwa i zapewnienie, że Jan Paweł II jest dla nas Najcenniejszym darem Boga. Kwiaty na tę uroczystość zostały złożone przez zarząd Credit Union oraz przez Rycerzy Świętego Jana Pawła II. Na zakończenie odśpiewaliśmy pieśń, Barkę.

Continue reading “18 rocznica śmierci Jana Pawła II”